Super user

Super user

آموزشکار مرکزی است در تبریز شهر اولینها / ما در اینجا  آموزش تعمیرات را بصورت تخصصی و کارگاهی تدریس می کنیم ما تنها مرکزی هستیم که در زمینه آموزش تعمیرات در استان آذربایجان شرقی بصورت تخصصی فعالیت می کنیم کار ما تبلیغ ماست

رباب زن 28 ساله تبریزی ساکن کوی لاله تبریز است این بانوی تبریزی  با غلبه بر سختیهای یک راه پر فراز و نشیب توانست با آموزش یک دوره فنی و مهارتی  بجای اینکه در جامعه به عنوان مصرف کننده صرف مطر باشد هم اکنون از او به عنوان یک کار آفرین  نام میبرند.

او نیز مثل بسیاری از بانوان  که از امکانات  و تسهیلات    دولتی بر خوردار نبود  توانست با  شرکت در دوره آموزش کاشت زعفران  در یک آموزشگاه فنی و حرفه ای  در تبریز  با روش کاشت  این گیاه البته بصورت ایرو پونیک و گلخانه ای آشنا شود و در این زمینه مدرک لازم را از سازمان فنی و حرفه ای دریافت نماید.

او ابتدا  پارکینک خانه خود را به عنوان محلی برای آزمایش این نوع کشت بکار برد   هر انچه که استاد اموخته بود را  در  پارکینک خانه خود آزمود  و بعد از  گذشت دو نیم ماه بارقه های امید را در گلخانه کوچک خانه خویش  مشاهده نمود.

او هم اکنون  در زمینه کشت گلخانه ای زعفران  در تبریز  به عنوان بانوی کار آفرین مطرح است  قبل از او  خانم الهام طارقی  نیز از  منطقه آنا خاتون  تبریز در روش کشت  سنتی زعفران  به عنوان بانوی کار آفرین خود را مطرح ساخته بود.

خانم رباب  مهدوی  میگوید  زمانی که میخواستم دوره زعفران را در آموزشگاه سپیدار تبریز ثبت نام نمایم  برخی  به من میگفتند برای شروع کاشت زعفران در این  روش  به  چند میلیون تومان سرمایه  اولیه نیاز داری در حالی  که  اکنون می بینم  گلخانه ای که با سه تومن  سرمایه  اولیه که آن را هم قرض گرفته بودم  در حال محصول دادن است و هر روز بر طبقهای آن  افزوده میشود.

او میگوید بسیاری  از افرادی که میخواستند مرا از کاشت زعفران نامید کنند یا خود  در کار زعفران بودند یا اینکه  از افرادی بودند  که از سایر شهرها به تبریز امده بودند و  اغلب  در جواب مشورتها  پاسخ درستی به من نمیدادند . حتی در  یکی از ادرات به من بخشنامه ای  را نشان دادند که کشت زعفران  را  در تبریز به روش ایرو پونیک تایید نمیکرد.

خانم مهدوی میگوید :  تصمیمم  را گرفته بودم خواستم به هر طریقی که شده  در این زمینه کاری بکنم  تا اینکه از طریق یک سایت اینترنتی  با آموزشگاهی اشنا شدم که در آنجا کشت  گلخانه ای زعفران آموزش داده  میشد .

مهدوی که هم اکنون  دوره چهارم از کشت گلخانه ای زعفران را تجربه میکند  توصیه ای هم دارد  به مسولین  استان . او از آنها میخواهد از طرحهای کار آفرنی حمایت کنند و بجای اینکه با بخشنامه  و اطلاعیه های  دلسرد کننده  جلو  انگیزش جوانان  را  در رشته های پول ساز از جمله کشت زعفران بگیرند  با  صدور بخشنامه هایی از این جوانان  حمایت کنند.

آدرس آموزشگاه سپیدار  در تبریز محل آموزش کاشت ایرو پونیک زعفران  در این شهر: تبریز- خیابان ام- ایستگاه تپلی باغی- نرسیده به بانک قوامین- آموزشگاه سپیدار

 

بر اساس اطلاعیه مرکز آموزش تعمیرات موبایل تبریز سپیدار  دوره تخصصی تعمیرات موبایل تبریز در 25 بهمن 97 در مرکز تخصصی سپیدار برگزار میشود زمان این دوره آموزشی از ساعت 18:30 خواهد بود همچنین  این دوره روزهای فرد برگزار خواهد گردید. این دوره آموزش شامل آموزش تعمیرات سخت افزار و نرم افزار خواهد بود

آموزش تعمیرات موبایل در تبریز

  • تسلط به عیب یابی انواع گوشی
  • تسلط به باز و بست انواع گوشی
  • تسلط به تعویض قطعات
  • تسلط به ترمیم و تعمیر قطعات
  • تسلط بر تشخیص ایرادهای بورد
  • انجام جراحی روی لایه های مختلف بورد
  • آی سی زنی  و استفاده از شابلون
  • تعویض تاچ و ال سی دی انواع گوشی
  • بصورت کامل و عملی  آشنایی با قسمتهای سخت افزاری انواع موبایل و راهکارهای عیب یابی و تعمیر سخت افزاری گوش موبایل. در این دوره از صفر تا ۱۰۰ مباحث مربوط به تعمیرات سخت افزاری انواع گوشی ها و تبلت ها را خواهید آموخت. نقشه خوانی، مسیر یابی، شماتیک، سیم کشی، تعویض آیسی، تعویض قطعات، تعویض المانها و … بخشی از آموزش های این بخش است.
  • آموزش تعمیرات نرم افزاری راهکارهای فلش و رفع مشکلات نرم افزاری گوشی ها و تبلت های برند های مختلف. در این دوره آموزش تعمیرات موبایل کلیه ی مشکلات نرم افزاری گوشی ها با ارایه ی راهکار عملی تعمیراتی با یا بدون استفاده از باکس آموزش داده می شود. فلش، فرمت، ترمیم IMEI، ترمیم efs، آنلاک، برداشتن پترن، گوگل اکانت و … از مباحث مطرح شده در این دوره می باشد.

زمان و ساعت تشکیل دو

اولین دوره در سال جدید نیز شروع شد دوره آموزش تعمیرات موبایل  در مجموعه سپیدار شروع گردید  در این دوره 8 نفر کار آموز در یک کارگاه  تخصصی تعمیرات موبایل را فرا خواهند گرفت

شنبه, 16 مرداد 1395 ساعت 09:47

آموزش تعمیرات لپ تاپ در تبریز

تخصصی ترین مرکز اموزش تعمیرات لپ تاپ در تبریز و منطقه شمالغرب کشور اماده ارائه خدمات اموزشی به کار آموزان علاقمند می باشد
تخصصی ترین امکانات و تجهیرات با زبده ترین اساتید
با مدرک پایان دوره از سازمان فنی و حرفه ای
09148741201

شنبه, 16 مرداد 1395 ساعت 02:48

آموزش دور بین مدار بسته در تبریز

 دوره های اموزش تخصصی دور بین مدار بسته در تبریز شروع شد

تخصصی ترین مرکز اموزش دور بین مدار بسته در تبریز زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای دوره های اموزش تخصصی خود را شروع کرده است 

اموزش دوربین های مدار بسته 
شبکه های کامپیوتری و انتقال تصویر 
دستگاههای حضور غیاب اعلان حریق 
گیتهای فروشگاهی 
ایفونهای تصویری 
جهت اطلاعات بیشتر با مدیر دپارتمان تخصصی دوربین مدار بسته تماس بگیرید 09148741201

 

 

 

تصویری از کلاس اموزش تعمیرات موبایل در تبریز /این جلسات اموزشی در تبریز به همت اموزشگاه کافا در حال برگزاری است  این تصویر در عصر گاه 27 تیر ماه 95 در محل کارگاه شماره 2 گرفته شده است جهت شرکت در این دوره ها با شماره 09148741201 تماس بگیرید

 

چهارشنبه, 02 تیر 1395 ساعت 09:23

بازار تعمیرات تلفن همراه چگونه است

بیش از بیست سال است که از ورود تلفن همراه می‌گذرد و حالا دیگر همه ما کمابیش از این ابزار استفاده می‌کنیم و حتی در افراد نسل گذشته هم کمتر کسی را می‌توان دید که صاحب یک موبایل نباشد. حالا با پیشرفت روزافزون تکنولوژی کار به جایی رسیده است که این دستگاه برای اغلب ما جزو لوازم اولیه زندگی شده است. در این بین، بی‌شک اگر خودمان هم گرفتار خراب‌شدن موبایلمان و دوندگی برای تعمیرش نشده باشیم، در اطرافمان موارد این‌چنینی را کم ندیده‌ایم.
تعمیر موبایل یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران است که هنگام خرید تلفن همراه هم اغلب به فکر گارانتی و خدمات پس از فروش آن هستند. حال اگر فرض را بر این بگیریم که دستگاه خریده‌‌شده گارانتی داشته باشد و شرکت سازنده در مدت زمان مشمول گارانتی خدمات درخوری هم به کاربر ارائه دهد، باز هم مشکلات خراب‌شدن تلفن همراه و نیاز به تعمیر دست‌بردار نیست و پس از گذشتن دوره گارانتی کاربر را گرفتار می‌کند. در کشور ما با توجه به یکسری محدودیت‌ها طبیعتا این مشکل بیشتر از کشورهای در حال توسعه است و کاربر هزینه بیشتری برای تعمیر تلفن همراهش متحمل می‌شود و درنهایت هم معلوم نیست نتیجه چه از آب درمی‌آید.با توجه به اهمیت این موضوع، به سراغ یکی از شرکت‌های مطرح در حوزه تعمیرات موبایل رفته‌ایم تا از چندوچون این حرفه آگاه شویم. سروش خزائی، مدیر این شرکت با اشاره به اینکه خدمات شرکتشان شامل تعمیرات همه برندهای تلفن همراه می‌شود می‌گوید: از آنجا که میزان دقیق فروش برندها و مدل‌های مختلف موجود در بازار ایران مشخص نیست، نمی‌توان آمار دقیقی ارائه کرد که کدام برند یا مدل بیشترین درصد مراجعه برای تعمیر را دارد و کدام کمتر، ولی بدون درنظر گرفتن این امر، می‌توان گفت کمترین مراجعه مربوط به گوشی‌های سامسونگ و آی‌فون است و بیشترین مراجعه هم مربوط به گوشی‌های چینی می‌شود که هنوز نتوانسته‌اند کیفیت محصولاتشان را به حد مطلوب و همسان با برندهای مطرح دیگر برسانند.
خزائی بیشترین ایراد را در موبایل‌ها مربوط به هارد دستگاه می‌داند و می‌‌گوید: این مشکل در همه برندها کمابیش دیده می‌شود. او همچنین مشکلاتی از قبیل آنتن‌دهی، شکستن ال‌سی‌دی و مشکل در قسمت وای‌فای دستگاه را ناشی از استفاده نادرست کاربر می‌داند که اغلب در اثر ضربه‌خوردن گوشی پیش می‌آید. امیرعباس غلامی، تکنسین تعمیرات گوشی‌های اپل نیز در این‌باره می‌گوید: بیشترین مشکلی که در آی‌فون‌ها به چشم می‌آید مربوط به باتری آنها می‌شود. او البته به این نکته اشاره می‌کند که درصد جالب‌توجهی از این ایراد به استفاده نادرست کاربر برمی‌گردد چراکه شارژر غیر اصلی موضوع مهمی است که باعث می‌شود عمر باتری کم شده و به آن آسیب وارد می‌کند درحالی‌که اغلب کاربران به این موضوع توجهی ندارند. غلامی همچنین به استفاده کاربران از پاوربانک‌ها اشاره می‌کند و می‌گوید: یکی دیگر از علل ایجاد مشکل در باتری گوشی استفاده از شارژرهای همراه است که به باتری آسیب جدی وارد می‌کند و به مرور زمان آی‌سی‌شارژ را خراب می‌کند.
فرآیند تعمیر
برای تعمیر یک گوشی در گام اول نیاز به قطعات باکیفیت و اصلی است که از آنجا که شرکت‌ها قطعات را در بازار عرضه نمی‌کنند دسترسی به چنین کیفیتی عملا غیرممکن است. خزائی در این‌باره به دنیای اقتصاد می‌گوید: ما برای تهیه قطعات موبایل دو راه داریم؛ یا یک گوشی می‌خریم و از قطعات داخلش استفاده می‌کنیم یا از چین سفارش می‌دهیم که معمولا کیفیت مناسبی ندارند و بین دو هفته تا بیست روز زمان می‌برد تا به دست ما برسد و سه‌چهار روز هم زمان لازم است برای نصب و تست و کنترل نهایی تا بتوان تحویل مشتری داد. او البته به این نکته هم اشاره می‌کند که همه قطعات قابل تعویض نیستند. او در ادامه توضیح می‌دهد: یکسری قطعات در مادربورد چسب‌های مخصوصی دارند که حلالشان وجود ندارد یعنی وقتی CPU خراب می‌شود نمی‌توان آن را عوض کرد حتی اگر قطعه جایگزین را داشته باشیم. او همچنین به گوشی‌های غیر قابل تعمیر اشاره می‌کند و می‌گوید: برخی ایرادها درصد تعمیر بسیار پایینی دارند و به همین سبب آنها را غیر قابل تعمیر می‌دانیم و زمانی برای تعمیرش نمی‌گذاریم. او در توضیح این موضوع می‌گوید: از آنجا که برخی ایرادها زمان زیادی را از تکنسین می‌گیرد اجرت بالایی لازم دارد و نه برای مشتری مقرون به صرفه است و نه برای ما. خزائی در ادامه به گوشی‌هایی هم که قبلا تعمیر شده‌اند اشاره می‌کند و می‌گوید: این دسته از موبایل‌ها هم برای ما جزو موبایل‌های غیر قابل تعمیر هستند؛ چراکه در اغلب این گوشی‌‌ها از حالتی که روی پیچ‌ها بر اثر بازکردن آنها ایجاد شده، معلوم می‌شود که افراد مختلفی گوشی را برای تعمیرباز کرده‌اند. اگر فرد به سراغ تعمیرکارانی برود که اطلاعات کافی ندارند و آموزش صحیح ندیده‌اند، یک مشکل دیگر هم به دستگاه اضافه می‌شود و اغلب باعث می‌شود دستگاه غیر قابل تعمیر شود.
چالش‌ها و مشکلات
چنین حرفه‌ای باتوجه به محدودیت‌ها و مسائلی که وجود دارد قطعا نمی‌تواند بدون مشکل و چالش باشد. خزائی با گلایه از نبود پرسنل متخصص در این حوزه می‌گوید: در دانشگاه‌ها رشته تخصصی برای این حرفه وجود ندارد و سازمان فنی‌حرفه‌ای هم با وجود اینکه از لحاظ تئوری آموزش قابل قبولی ارائه می‌کند ولی کارگاه‌های ضعیفی دارد. او همچنین به میزان حقوق پایین پرسنل آموزشی در سازمان فنی‌حرفه‌ای اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: این امر باعث می‌شود نیروی حرفه‌ای برای آموزش در این سازمان نرود چراکه می‌تواند جاهای دیگر درآمد بسیار بیشتری از این راه کسب کند. یکی دیگر از معضلاتی که در این حوزه وجود دارد مربوط به اطلاعات غلط یا ناکافی کاربر است. خزائی در این باره می‌گوید: در 90 درصد مراجعه‌هایی که ما برای تعمیر گوشی داریم، مشتری نمی‌گوید که چه اتفاقی برای گوشی‌اش افتاده است در حالی‌که اگر ما بدانیم هنگام خراب‌شدن گوشی دقیقا چه اتفاقی برای گوشی افتاده است هم سرعت کارمان بیشتر می‌شود و هم درصد به نتیجه‌رسیدن بیشتر می‌شود؛ مثلا اگر کاربر بگوید گوشی را به کامپیوتر وصل کرده یا شارژر غیر اصلی زده یا به آن ضربه خورده هم از لحاظ زمان و هم از لحاظ هزینه به‌ویژه برای خود کاربر سودمند است.
آموزش تعمیرات
کافی است چرخی در دنیای مجازی بزنیم و ببینیم که همه‌جا پر است از دوره‌های مختلف آموزش تعمیرات موبایل؛ از آنلاین گرفته تا حضوری. و سوال اینجاست با این حجم آموزش چگونه است که تعداد انگشت‌شماری تعمیرکار موبایل داریم که به حرفه خود مسلط هستند. طبیعتا موضوع به نحوه آموزش مربوط می‌شود. خزائی در شرکت خود برای آموزش سخت‌گیری‌های خاص خود را دارد. او فرد را از چند فیلتر علمی و حتی روانشناختی می‌گذراند تا مطمئن شود که فرد مورد نظر گزینه مناسبی برای این حرفه است و بعد از گذراندن دوره آموزشی یک تکنسین موفق و مسلط از آب درمی‌آید.
یک تجربه
اما بد نیست سری هم به کاربرانی بزنیم که درگیر تعمیرات تلفن همراه خود شده‌اند. از مشکلات گارانتی و خدمات پس از فروش که بگذریم که خود گزارشی جداگانه و مفصل می‌طلبد، یکی از مواردی که در این گشت‌و‌گذار توجه‌مان را به خود جلب کرد، صاحب یک گوشی بلک‌بری سیلور‌ادیشن بوده است. تا اینجای کار که همه‌چیز عالی به نظر می‌رسد؛ یک گوشی جذاب با سیستم‌عاملی منحصربه‌فرد و ظاهری چشمگیر ولی این شخص دو هفته هم نمی‌تواند از این گوشی که بیش از دو میلیون تومان هزینه آن را داده است استفاده کند. مهیار مهرجو در این‌باره می‌گوید: کمتر از دو هفته پس از اینکه این دستگاه را خریدم، ال‌سی‌دی موبایلم با مشکل مواجه شد. در ابتدا فکر می‌کردم با پرداخت هزینه‌ای هرچند بالا مشکل موبایلم حل شود ولی نشد. او ادامه می‌دهد: برای تعمیر گوشی‌ام تلاش بسیاری کردم ولی ال‌سی‌دی گوشی‌ام نه‌تنها در بازار ایران موجود نبود، بلکه در خارج از کشور مانند چین هم پیدا نشد. مهرجو با اشاره به اینکه برای تعویض ال‌سی‌دی گوشی‌اش حتی به فروشگاه بلک‌بری در دبی هم رفته است افزود: در استور بلک‌بری در دبی به من گفتند که گوشی را تعویض می‌کنند و به جای آن یک دستگاه نو می‌دهند، ولی وقتی متوجه شدند من این دستگاه را از ایران خریده‌ام از این کار سر باز زدند و گفتند که کاری نمی‌توانند برایم بکنند. او درنهایت مجبور به دل‌کندن از این گوشی شد و به سراغ دستگاه و حتی برند دیگری رفت که درواقع Limited Edition نباشد و عطای خاص‌بودن را به لقایش بخشید

دوشنبه, 31 خرداد 1395 ساعت 05:53

آموزش نصب دزد گیر ماشین در تبریز

آموزش نصب وراه اندازی دزدگیر برای اولین با در آموزشگاه فن در شمالغرب کشور آموزش تحت نظر اساتید با تجربه کاملا عملی در کارگاه مجهز صورت میگیرد.
شماتیک سیم کشی انواع ماشین های سواری ایرانی و خارجی 
آموزش ساخت تستر توسط فازمتر و پیدا کردن سیم کشی اتومبیل 
طریقه پیدا کردن سیم های لادری -صندوق عقب و تشخیص نوع تحریک (منفی یا مثبت 
طریقه عبور دادن سیم برای صندوق پران ، چشمی ، آنتن ، سنسور ضربه 
معرفی رنگ سیم و منطقه عبور سیم 
طریقه کد دهی انواع ریموت کنترل به دستگاه مرکزی 
طریقه نصب صحیح آژیر و شناخت آژیرها 
نصب دزدگیر ماجیکار 902 (تصویری) 
نصب دزدگیر استیل میت (معمولی) بر روی پژو 405 
توضیحات مربوط به قفل مرکزی پیکان ، پراید ، پژو ، 405 ، پژو پرش 
آموزش نصب GPS و رهیاب روی انواع ماشین و...... 
آموزش نصب دوربین دنده عقب و نصب روی LCD و نویزگیری صحیح آن 

دوشنبه, 31 خرداد 1395 ساعت 05:50

آموزش تعمیرات لپ تاپ در تبریز

آموزش تعمیرات لپ تاپ به صورت کاملا عملی و تخصصی با اساتید کاملا مجرب طی 22 جلسه در خدمت شما کاراموزان عزیز می باشد . تعمیرات لپ تاپ یکی از حرفه ترین مراحل تعمیرات سخت افزار کامپیوتر است که در زمان حاضر با توجه به بالا رفتن فروش این محصول سطح نیاز خدمات آن نیز بالا رفته و هم اکنون یکی از پرطرفدار ترین رشته های آموزشی ما می باشد.با هر سطحی از اطلاعات شما میتوانید تعمیر کار ماهر شوید .برای فارغ التحصیلان رشته آموزشی تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ بازار کار گسترده ای در تمامی مغازه ها و فروشگاه های سطح شهر شرکت های خصوصی مراکز گارانتی و سازمان ها وجود دارد.
موارد خلاصه شده در دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ :
1.آشنایی با انواع مدل لپ تاپ ها 
2.تعویض قطعات لپ تاپ شامل LcD ، Ramو.....
3.الکترونیک پایه 
4.آموزش نصب ویندوز اورجینال و نرم افزارهای جانبی انواع لپ تاپ
5.آموزش تعمیر و تعویض Lcdبه صورت تخصصی (های ولتاژ)
6.آموزش تعمیر touc h

صفحه1 از2

گفتگوی انلاینعضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین اطلاعیه ها و مطالب رایگان سایت همینک در خبرنامه عضو شوید!

ارتباط با ما

09148741201  04133250324

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید